Detail zájezdu

Výstup na Leninův štít na Pamíru

leninuv stit na Pamiru

Popis zájezdu

Pik Lenina (7134,3 m) je dnes jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších sedmitisícovek Pamíru. I když klasická trasa není technicky příliš náročná, výstup na Pik Lenina spadá do kategorie vysokohorské alpinistiky a vyžaduje od lezců dobré fyzické a duševní zdraví, odpovídající vybavení a rozumný přístup k aklimatizaci.

Pík Lenina (7134,3 m) je dnes jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších sedmitisícovek Pamíru. I když klasická trasa není technicky příliš náročná, výstup na Pík Lenina spadá do kategorie vysokohorské alpinistiky a vyžaduje od lezců dobré fyzické a duševní zdraví, odpovídající vybavení a rozumný přístup k aklimatizaci. Zjevnou výhodou, hovořící ve prospěch cenové dostupnost Piku Lenina je, že k dopravě do Základního tábora není potřeba vrtulník, vyhoví běžná autodoprava. Výchozím bodem cesty do Základního tábora je město Oš, do kterého se lze dostat přímým leteckým spojením, popřípadě po silnici z Biškeku či Taškentu.

Pozor! Výstup na Pik Lenina patří do kategorie extrémních sportů! Každý účastník je plně zodpovědný za své rozhodnutí podílet se na výstupu a nese plnou odpovědnost za své činy a možné důsledky účasti na tomto extrémním programu.

Program výstupu na Pík Lenina je také doporučován jako aklimatizační program pro horolezce, kteří plánují expedici do Himálají nebo Tibetu.

Nejvhodnější termín zájezdu: 25.06. – 31.08.

Trasa: Kyrgyzstán: Oš – Základní tábor – Pik Lenina (7134 m) – Základní tábor – Oš

Počet lidí: Minimální počet osob: 1, max. 20

Oš. Základní tábor (3600 m) pod vrcholem Pik Lenina
Tábor č.1 (4 400 m)
Tábor č.2 (5 300m)
Tábor č.3 (6100 m)
Pik Lenina (7 134 m)
Tábor č.3 (6 100 m)
Tábor č.1 (4 400 m)
Tábor (3 600 m)

DEN 1.
Odlet z Prahy
přes Istanbul do Oše.

DEN 2.
Přílet do města Oš. Přejezd do základního jurtového tábora (3 600 m)
na «louce protěží» pod vrcholem Pik Lenina. (okolo 300 km, 7-8 hodin). Ubytování ve stanech.

DEN 3.
Seznámení s okolím, příprava na výstup

DNY 4-8.
Výstup do tábora
Výstup do tábora č.1 (4 400 m).
Výstup do tábora č.2 (5 300 m).
Výstup do tábora č.3 (6 100 m).
Sestup do tábora č.1 (4 400 m).
Sestup do základního tábora (3 600 m).

DNY 9-10.
Odpočinkový den

DNY 11-16.
Výstup na Pik Lenina a sestup do tábora
Výstup do tábora č.1 (4 400 m).
Výstup do tábora č.2 (5 300m).
Výstup do tábora č.3 (6100 m).
Výstup na Pik Lenina (7 134 m) a sestup do tábora č.3 (6 100 m).
Sestup do tábora č.1 (4 400 m).
Sestup do základního tábora (3 600 m).

DEN 17.
Rezervní den
(pro případ špatného počasí).

DEN 18.
Příjezd do Oše
Ubytování v hotelu.

DEN 19.
Odlet domů
Odjezd na letiště, odlet domů.
Ubytování během cesty:

Základní tábor se nachází 3600 m nad mořem asi 300 km od města Oš na Pamírském traktu na krásné louce.

Je to nejútulnější a nejpohodlnější místo ze všech na Ačik-Taše , kam můžete dojet autem. Zde začíná naše pěší túra a mimochodem, náš základní tábor je nejblíže od začátku stezky k průsmyku Cestovatelů!

Ubytování je v prostorných stanech (typ stanu s přenosnou dřevěnou podlahou, matrací, polštáři a ložním prádlem). Tyto stany jsou určeny pro přenocování 4-5 osob, ale většinou zde přenocují 2-3 osoby.

Na území základního tábora se nachází sauna s parní lázní, sprchou, toaletou s WC nádrží, systémem pro mytí kohoutky, mýdlem a zrcadly, úschovna zavazadel nebo volejbalové hřiště, lékař, chirurgie s první pomocí, záchranářský team. Jídlo 3 x denně, možnost si objednat i vegetariánské jídlo. Vaří profesionální kuchaři s praxí min. 10 let.

Pravidelně aktualizovaná předpověď počasí. Možnost pronájmu výškového zařízení (vysokohorské stany R ed Fox E xplorer Mountain Fox, Mobi Zahrada, lana, atd.).

Doplňkové služby v základním táboře: satelitní telefon, internet, rádio, výšková vrátní služba (vrátní) horských průvodců, nabíjení baterií a plnění plynových lahví.

Tábor 1

Od roku 2006 se do Tábora 1 ze základního táboru můžete dostat po stezce při levé straně ledovce Lenina, která trvá 4-5 hodin. Tábor se nachází ve výšce 4400 m a v současné době je nejpohodlnějším táborem na tomto ledovci. Tábor je nejblíže k samotnému vrcholu. Je zde pouze bílý sníh, šedé morénové horniny a masivní led.

Ubytování je ve 3 ložnicových pohodlných jurtách, které jsou vybaveny kamny, potřebným nábytkem (stoly, židle, počítač s připojením k internetu) nebo stany, které jsou určeny pro přenocování 4-5 osob, ale většinou zde přenocují 2-3 osoby. Jsou zde k dispozici umývárny s neomezeným množstvím spotřeby vod, mýdla, zrcadla, úschovna zavazadel .Jídlo 3 x denně, možnost si objednat i vegetariánské jídlo. Vaří profesionální kuchaři s praxí min. 10 let.

Pravidelně aktualizovaná předpověď počasí. Možnost pronájmu výškového zařízení (vysokohorské stany R ed Fox E xplorer Mountain Fox, Mobi Zahrada, lana, atd.).

Doplňkové služby v základním táboře: satelitní telefon, internet, rádio, výšková vrátní služba horských průvodců, nabíjení baterií a plnění plynových lahví.

Vyplňte kontaktní údaje a ozveme se vám s dalšími podrobnostmi. 

od 35 900 Kč

/ osobu

Váš poradce na telefonu

Viola Travel Helpdesk

Detail

Lokalita

Máte dotaz?

Zavolejte nebo napište a rádi vám ho zodpovíme.

Sdílejte

Vyplňte kontaktní údaje a ozveme se vám s dalšími podrobnostmi. 

Děkujeme za vyplnění

Budeme vás informovat o aktuální nabídce podle vašich požadavků.