Detail zájezdu

Klasický Uzbekistán

The Registan Square is the best place to discover the old Uzbek architecture and to enjoy the great mosaic decorations, Samarkand, Uzbekistan shutterstock_322267961

Popis zájezdu

Zájezd "Klasický Uzbekistán" dává možnost se připojit individuálně ke každé skupině, stačí si vybrat datum, které Vám vyhovuje. Nabízíme 2 verze klasické trasy - krátkou (6 dní) a dlouhou (9 dní). Na hlavní trase Taškent - Samarkand - Buchara jsou skupiny dohromady. Ve druhé delší trase je přidaná cesta do pohádkového městečka Chiva.

Zájezd „Klasický Uzbekistán“ dává možnost se připojit  individuálně ke každé skupině, stačí si vybrat datum, které  Vám vyhovuje. Nabízíme 2 verze klasické trasy – krátkou (6 dní) a dlouhou (9 dní).  Na hlavní trase Taškent – Samarkand – Buchara jsou skupiny dohromady. Ve druhé delší trase je přidaná cesta do pohádkového městečka Chiva.

Trasa: Taškent – Samarkand – Buchara -( Chiva )

Počet lidí: Minimální počet osob: 1, max. 12

Co vás čeká na cestě?

tředověké mešity, medresy a minarety
Řemeslné obchody
Uzbecká kuchyň
Rušné bazary
Tiché úzké uličky s asijským hořícím sluncem

DEN 1.
Odlet z Prahy do Taškentu
Odlet z Prahy do Taškentu

DEN 2.
Přílet do Taškentu
Přílet do Taškentu 02:45. Transfer do hotelu. Ranní ubytovaní. Individuální volno. Volný čas bez dopravy a exkurze. Doporučujeme návštěvu trhu, procházku centrem města. Nocleh v hotelu.

DEN 3.
Taškent (okružní jízda) – Samarkand
Taškent (okružní jízda). Taškent – Samarkand.

Snídaně v hotelu.

09:00 odhlášení z hotelu. Setkání s průvodcem.

Okružní jízda po Taškentu: náměstí Chast-Imam, madrasa Barak-Chána, mauzoleum Kafal-al-Šaši, Madrasa Kukeldaš, nejstarší bazar Taškentu – Čorsu.

Po obědě návštěva Uměleckoprůmyslového muzea, náměstí Nezávislosti, náměstí Amira Temura.

15:00 Odjezd do Samarkandu (330 Km, 4-5 hod.). Příjezd do Samarkandu cca19:00 – 20:00. Ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.

DEN 4.
Samarkand
Snídaně v hotelu. 10:00 Prohlídka Samarkandu: nejznámější náměstí centrální Asie – Registan, (Madrasa Ulugbeku, Madrasa Šer-Dor, Madrasa Tillja-Kari), mauzoleum Gur-Emir – hrobka Tamerlána Velikého. Po obědě návštěva mešity Bibi-Chanum, architektonického souboru Šach-i-Zinda, hvězdárny Ulugbeka. Přenocování v hotelu.

DEN 5.
Samarkand – Buchara
Snídaně v hotelu. 08:00 sraz skupiny u recepce a odhlášení z hotelu. Přesun do Buchary (300 km, 4-5 hod.). Po příjezdu – ubytování v hotelu.

Po obědě návštěva architektonického souboru Ljab-i Hauz, Madrasy Kukeldaš, Madrasy Nadira Divan-Begi, Kryté tržiště “Obchodní kopule“. Návštěva Bucharské továrny, kde se vyšívá zlatem a továrny kde se šijí kožešiny z persiánu. Přenocování v hotelu.

DEN 6.
Buchara
Snídaně v hotelu.

Exkurze po Buchaře: mauzoleum Samanidů, hrob Čašma Ajub, komplex Bolo-Chauz, starobylá pevnost Ark, komplex Poj-Kaljan, Madrasa Abdulaziz-Chána, Medresa Koš, medresa Ulugbeku.

Po obědě transfer na vlakové nádraží. Jízda vlakem do Taškentu vysokorychlostním vlakem Afrosiab (15:52-19:40). Po příjezdu do Taškentu transfer a ubytování v hotelu. Přenocování v hotelu.

DEN 7.
Odlet z Taškentu do Prahy
Taškent. Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Transfer na letiště. Odlet.

Vyplňte kontaktní údaje a ozveme se vám s dalšími podrobnostmi. 

od 35 900 Kč

/ osobu

Váš poradce na telefonu

Viola Travel Helpdesk

Detail

Lokalita

Máte dotaz?

Zavolejte nebo napište a rádi vám ho zodpovíme.

Sdílejte

Vyplňte kontaktní údaje a ozveme se vám s dalšími podrobnostmi. 

Děkujeme za vyplnění

Budeme vás informovat o aktuální nabídce podle vašich požadavků.