Země nebeských hor

33 700Kč
Pořádající CK : Viola Travel
Kód zájezdu: ASIA-2
Dostupnost: Dostupné

OverView

Minimální počet osob nutný k uskutečnění zájezdu je 2 osob(y)

Země nebeských hor

Trasa cesty nás zavede k hlavním přírodním zajímavostem Kyrgyzstánu: uvidíme vysokohorské jezero Issyk-Kul, které je hojně navštěvováno milovníky plážové dovolené. Průzračné jezero Son-Kul, u kterého se rozvíjí tzv. Džajoo-turistika – ubytování v jurtách kočovníků hluboko v horách, v naprosté izolaci od civilizace. Uvidíme červené skály jako z jiné planety Džety-Oguza, prastaré ořešáky v Arslanbobu, malebné rokliny, vodopády Čyčkan, gigantickou vodní elektrárnu Toktogul na řece Naryn, skalní malby v Čolpo-Atě a Kazarmanu. A samozřejmě navštívíme dvě hlavní města na severu a jihu země – Bishkek a Oš.

 Co vás čeká na cestě 

 • Prohlídka Biškeku: Historické muzeum, centrální náměstí Ala-Too, vlajkový stožár, památník Lenina a Svobody, Filharmonie, památník Manas, Ošský bazar
 • Jezero Issyk-Kul. Soutěska Džety-Oguz. Výlet po Karakolu: muzeum Przevalského, ruský pravoslavný kostel, Dunganská mešita.
 • Rokle Džety-Oguz, skály «Zlomené srdce» a «Sedm býků». Tradiční lov na králíky za pomoci cvičených orlů
 • Karakol – jezero Son-Kul. Zde se turisté mohou blíže seznámit s kočovným způsobem života původních obyvatel Kyrgyzstánu.
 • Kazarman – Džalal-Abad – Oš
 • Arslanbob. Zde si můžete prohlédnout ořechové a plodové lesy, největší svého druhu na světě a podniknout pěší túru k vodopádu
 • Soutěska Čyčkan. Během cesty můžete spatřit Toktogulskou vodní elektrárnu, gigantickou přehradu a největší přehradní jezero ve střední Asii

Program

Den 1 Odlet z Prahy

přes Istanbul do Biškeku.

Den 2 Přílet do Biškeku

Přivítání na mezinárodním letišti Manas. Přesun do Biškeku (30 km). Ubytování v hotelu. Odpočinek. Snídaně v hotelu. Prohlídka Biškeku: Historické muzeum, centrální náměstí Ala-Too, vlajkový stožár (a střídání stráží), památník Lenina a Svobody, Filharmonie, památník Manas, Ošský bazar. Přenocování v hotelu. 

Den 3 Biškek – jezero Issyk-Kul (250 km)

Snídaně v hotelu. Přesun k jezeru Issyk-Kul (250 km) – druhému největšímu vysokohorskému jezeru na světě po jezeře Titicaca v Jižní Americe. Cestou návštěva Věže Burana a muzea petroglyfů pod širým nebem v Čolpon-Ate. Ubytování a večeře v hotelu na severním břehu jezera Issyk-Kul.

Den 4 Jezero Issyk-Kul – soutěska Džety-Oguz – Karakol (150 km)

Snídaně v hotelu. Přesun do Karakolu (východní část oblasti Issyk-Kul). Výlet po Karakolu: muzeum Przevalského, ruský pravoslavný kostel, Dunganská mešita. Dále přesun do rokle Džety-Oguz (25 km), kde si můžete prohlédnout slavné rudé skály «Zlomené srdce» a «Sedm býků». Turisté budou mít možnost uvidět tradiční lov na králíky za pomoci cvičených orlů. Ná- vrat do Karakolu. Ubytování v hotelu nebo penzionu.

Den 5 Karakol – jezero Son-Kul (400 km)

Snídaně v hotelu. Přesun k jezeru Son-Kul – jednomu z nejkrásnějších vysokohorských jezer (3016 m nad mořem). Jezero Son-Kul je známé svými tradičními letními pastvinami (Džailoo) a alpskými loukami. Zde se turisté mohou blí- že seznámit s kočovným způsobem života původních obyvatel Kyrgyzstánu. Ubytování v jurtovém táboře. Večeře. Přenocování v jurtách.

Den 6 Jezero Son-Kul – Kazarman (250 Km)

Snídaně v jurtovém táboře. Po snídani přejezd autem do osady Kazarman. Cesta prochází průsmyky Kara-Koo (2625 m) a Kurtka Večeře a nocleh v penzionech.

Den 7 Kazarman – Džalal-Abad – Oš (270 Km)

Snídaně v penzionu. Po snídani přesun do jižního hlavního města Kyrgyzstánu – města Oš přes obce Džalal-Abad. Cesta prochází průsmyk Sarykyr (3080 m). Po cestě návštěva Uzgenského minaretu (XII století) a mauzoleí Karachanidů (X-XII století). Příjezd do města Oš. Ubytování v hotelu. 

Den 8 Oš – Arslanbob (200 km)

Snídaně v hotelu. Dále přesun do Arslanbobu. Zde si můžete prohlédnout ořechové a plodové lesy, největší svého druhu na světě a podniknout pěší túru k vodopádu. Večeře a přenocování v domech místních obyvatel.

Den 9 Arslanbob – soutěska Čyčkan (350 Km)

Snídaně v penzionu. Po snídani vyrážíme do soutěsky Čyčkan. Během cesty můžete spatřit Toktogulskou vodní elektrárnu, gigantickou přehradu a největší přehradní jezero ve střední Asii. Příjezd do soutěsky Čyčkan. Ubytování a večeře v penzionu. 

Den 10 Soutěska Čyčkan – Biškek (260 Km)

Snídaně v penzionu. Po snídani návrat do Biškeku přes průsmyky Otmjok (3330 m) a Too-Ašuu (3586 m). Příjezd do Biškeku. Ubytování v hotelu. Volný čas. Přenocování v hotelu.

Den 11 Biškek – letiště Manas.

Odjezd. Odvoz na mezinárodní letiště Manas (30 km). Odlet.

Cena 2019 zahrnuje

 • Ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sní- daní 
 • Ubytování v penzionech, 3-4místné pokoje 
 • Ubytování v jurtových táborech, 5-6 osob v jurtě 
 • Výlety dle programu zájezdu 
 • Průvodce po celou dobu zájezdu 
 • Vstupné do hlavních památek a muzeí 
 • Povolení ke vstupu do chráněných oblastí 
 • Stravování: 4 večeří: 2., 4., 5. a 7. den zájezdu 
 • Komfortní doprava s klimatizací po celé trase, včetně vyzvednutí na letišti / doprovodu na letiště 
 • Minerální voda každý den zájezdu 
 • Suvenýry
Poznávací zájezdy
Délka 11 dní / 10 nocí
Počet lidí Min – 2, Max - 20
Náročnost Nenáročný
Trasa Biškek – Jezero Issyk-Kul – Karakol – Jezero Son-Kul – Kazarman – Džalal-Abad – Oš – Arslanbob – Soutěska Čyčkan – Biškek

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý