Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad


 • Sezóna: Zima, Jaro, Léto, Podzim
 • Délka: 8 dní / 7 nocí
 • Počet lidí: Min – 2, Max - 20
od 0 Kč
TERMÍNY
Terminy a ceny se tvoři individuálně , kontaktujte nás
ID: M-SP07

Moskva

Moskva – je hlavním městem Ruské federace s téměř 12 miliony obyvateli a je největším městem v celé Evropě. Je politickým, hospodářským a kulturním střediskem a podle slov samotných Rusů, je Moskva stát ve státě. Je místem, kde se starodávné tradice ruského národa setkávají s návštěvníky z celého světa. Sídlí zde většina federálních úřadů, významné společnosti a je také sídlem hlavy státu a patriarchy ruské pravoslavné církve. První dochovaná písemná zmínka je ze začátku 12. století, kdy místo mělo obranný charakter. Město má devět hlavních nádraží, čtyři mezinárodní letiště a dva říční přístavy, což z něj činí významný dopravní uzel. Moskva je jedním ze vzácných příkladů dobře dochovaného prostředí starodávného města trvale zachovávající svou krásu v čase. V souvislosti s historickým vývojem je Moskva rozčleněna v kruzích. V centru tohoto kruhového systému se nachází Kreml, sídlo ruských panovníků.

Petrohrad 

Petrohrad – město carů nebo také Benátky severu je druhé největší město Ruska ležící v jeho severozápadní části při ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Byl založen carem Petrem Velikým v roce 1730 jako pevnost pro ochranu země. Postupně si vybudoval status moderního města a je svědkem mnoha významných historických událostí. Petrohrad je téměř bezkonkurenční pokladnicí umění a kultury. Se svými 142 muzei a stálými expozicemi, asi 70 divadly a s několika koncertními sály je největším kulturním centrem Ruska. V každém ročním období je město nenapodobitelně krásné. Začátkem léta, od poloviny června do začátku července, je možné obdivovat zázrak přírody tzv. bílé noci, kdy se noc mění v soumrak a městu tak dodává zvláštní atmosféru.

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 2, max. 20
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy do Petrohradu.

Odlet z Prahy do Petrohradu. Přílet v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.

DEN 2.
Okružní jízda

Snídaně v hotelu. Setkání s průvodcem. Okružní jízda komfortním minibusem po Petrohradu. Návštěva Petropavlovké pevnosti, katedrály Petra a Pavla, kostela spasitele na krvi. Návštěva Ermitáže (Zimní palác), Palácového náměstí.
Nocleh v hotelu.

DEN 3.
Puškin a Pavlovsk

Snídaně v hotelu. Dopolední prohlídka Carského Sela (Puškin) – Kateřinský palác, Jantarová komnata. Odpolední návštěva městečka Pavlovsk. Nocleh v hotelu.

DEN 4.
Petěrgof (palác a park). Noční vlak do Moskvy.

Snídaně v hotelu. Návštěva Petěrgofu (palác a park). Návrat křídlovou lodí. Transfer na vlakové nádraží. Noční vlak do Moskvy. Nocleh ve vlaku.

DEN 5.
Okružní jízda Moskvou

Příjezd do Moskvy. Setkání s průvodcem. Okružní jízda Moskvou. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.

DEN 6.
Pěší prohlídka – historické centrum Moskvy

Snídaně v hotelu. Pěší prohlídka – historické centrum Moskvy – Kreml s jeho kláštery a paláci, Rudé náměstí, Vítězný oblouk, Nový a Starý Arbat, Nábřeží svaté Sofie, atd. Pěší prohlídka – Kreml a jeho katedrály. Návštěva Zbrojnice.Nocleh v hotelu.

DEN 7.
Novoděvičí klášter a Státní Treťjakovská galerie

Snídaně v hotelu. Návštěva Novoděvičího kláštera. Návštěva hlavní budovy Treťjakovské galerie v Lavrušenském pereulku. Nocleh v hotelu.

DEN 8.
Individuální volno. Odlet do Prahy.

Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Individuální volno. Možnost dokoupení jednotlivých fakultativních výletů, napřiklad do Sergevu Posadu. Večer transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha – Moskva / Petrohrad – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
 • 3x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Moskvě v hotelu 3*
 • 3x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Petrohradu v hotelu 3*
 • Česky mluvící průvodce dle programu
 • Noční vlakovou přepravu (2 třida) Petrohrad – Moskva vč.poplatků
 • Dopravu minibusem nebo autobusem dle programu
 • Vstupné do Petropavlovské pevnosti, vstupné do Ermitáže, Puškin a Pavlovsk (paláce a parky); Petěrgof (palác a park), vstupné na prostranství Kremlu s prohlídkou chrámů na Chrámovém náměstí a Státní zbrojnice a pokladnice, vstupné do Treťjakovské galerie
 • Registrační poplatek v hotelu
 • zákonné pojištění CK dle zákona č.159/1999.
Cena nezahrnuje
 • Poplatky za vydání turistického víza 1900,- Kč;
 • Cestovní pojištění (Allianz) 610,- Kč/osoba/zájezd, včetně storna (do 60 000);
 • Spropitné nosiči;
 • Stravování (kromě snídaní);
 • Fakultativní výlety;
 • Povolení pro fotografování a pořizování videa.
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 10
Petrohrad - hlavní město carského Ruska
Přestavíme Vám i za tu krátkou chvíli mnoho tváří St.Petersburgu. Severní Palmyra – takhle poeticky je St.Petersburg nazýván při srovnání s Palmyrou – městem legendární krásy. St. Petersburg byl založen v roce 1703 a má zajímavou historii carského a kultulního hlavního města Ruska.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
od 22 300 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
Jste zvyklí cestovat sami? Tento zájezd je právě pro Vás! Nabízíme Vám zájezd spojující dvě hlavní města Ruska: Moskvu a Petrohrad s garantovanými termíny a za skupinové ceny. Cena zahrnuje okružní jízdy po Moskvě a Petrohradu a světoznámé museum Ermitáž . Prohlídky jsou s profesionálním česky mluvícím průvodcem. A v rámci zájezdu budete mít také volné dny v Petrohradu a Moskvě, které si můžete naplánovat sami. Anebo Vám samozřejmě rádi zajistíme exkurze a výlety s česky mluvícím průvodcem.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 26 400 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Petrohrad - evrovíkend - hotel***
Navštivte severní město Ruska Petrohrad bez víza
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
od 10 100 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Petrohrad - evrovíkend - hotel****
Navštivte severní město Ruska Petrohrad bez víza
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
od 11 400 Kč
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.