Bükfürdő

Bükfürdő

Bukfürdö lázně

Bükfürdő má jedny z největších a nejkrásnějších maďarských lázní. Toto celoroční letovisko je jako stvořené pro relaxaci a rekreaci. Místní léčivá voda prakticky „dělá zázraky“, zejména při léčbě nemocí pohybového aparátu a ženských nemocí. Ročně sem za léčebnými procedurami přijíždí asi milion hostů z celého světa.

Přírodní a klimatické faktory:

Bukfürdö se nachází na západní hranici Maďarska. Oblast je také známá svým subalpským klimatem.

Na podzim roku 1957 zde byla objevena horká termální voda s cennými minerály. Těží se z hloubky 1282 m, povrchová teplota je 55°C. Voda Bukfürdö patří do skupiny vápenato-hořečnato-hydrogenuhličitanových vod s výrazným obsahem vápníku, hořčíku a fluoru. Díky vysokému obsahu oxidu uhličitého pomáhá narovnávat páteř a dodává vitalitu celému tělu.

Indikace k léčbě:

Nemoci pohybového aparátu (spondylóza, artróza, osteoporóza, diskopatie, lumbago, Bechtěrevova choroba, chronické záněty kloubů, dna, revmatismus měkkých tkání, rehabilitace po ortopedických operacích, poúrazová léčba), chronická gynekologická a urologická onemocnění, chronický žaludeční katar, peptický vřed, zažívací potíže.

Kontraindikace:

Těžká onemocnění srdce a cévního systému, trombózy, přítomnost zhoubných nádorů, tuberkulóza, těhotenství, akutní zánětlivá onemocnění.

Terapeutické procedury:

Lázně Bükfürdő se nacházejí v samostatném léčebném a turistickém komplexu, 2 km od obce Bük. Na území o rozloze 13 hektarů se nachází Park léčebných koupelí a rekreace. Ve Parku je 6 termálních bazénů (32-34°C), 4 léčebné bazény (32-39°C), 3 dětské bazény, tobogán.

V léčebném centru Bük navíc můžete podstoupit lékařskou prohlídku na nejvyšší úrovni. Na základě vyšetření celkového stavu pacienta a jeho onemocnění sestavují odborní lékaři příslušné soubory postupů. Pacientům jsou nabízeny klasické (masáže, podvodní masáž, perličková koupel, uhličitá koupel, zátěžová koupel, léčebný zábal, individuální a skupinový léčebný tělocvik, elektroléčba) i alternativní procedury (laserová léčba, akupunktura, dechová cvičení, reflexní terapie a thajské masáže).

Volný čas

Pro golfisty je Bukfürdő skutečným rájem! Právě zde se nachází jeden y nejlepších golfových klubu v zemi.

V okolí města najdete mnoho zajímavých míst. Kösög se nachází 20 km od Bükfürdö. Hlavní atrakcí je kostel Srdce Ježíšova na Hlavním náměstí. Starobylá pevnost a městská muzea lákají turisty z celého okolí. Procházku si můžete udělat k Sedmi zdrojům pitné vody. Jsou zde i domy postavené v 18. století obyvateli města Kösög pro lesníky ze Štýrska. V jednom z nich sídlí Lesnické muzeum. Určitě byste měli navštívit park Irottko, seznámit se s historickými památkami. Malebná oblast a křišťálově čistý horský vzduch umocní dojmy z procházky a povzbudí vás. Z nejvyššího bodu Zadunajska se otevírá nádherné panorama východních Alp, za jasných dnů je odtud vidět Balaton. Zajímavá bude také návštěva tří malých osad na úpatí pohoří Kösög: Tsak, Velem a Bosok. Prohlédněte si na vlastní oči sklepy v Tsaku, kde se od konce 19. století neskladovalo víno, ale sladké kaštany a ovoce, a kapli u obce Velem. Navštivte též zámecký hotel Sibrik v Bosoku, který byl dříve loveckým „domem“ krále Matyáše.

V této kategorii nejsou žádné zájezdy.