Nezapomenutelná Gruzie

0Kč
Pořádající CK : Viola Travel
Kód zájezdu: Gruzie-1
Dostupnost: Dostupné

OverView

Minimální počet osob nutný k uskutečnění zájezdu je 2 osob(y)

Nezapomenutelná Gruzie

Chystáte se navštívit zemi s bohatou historií, tradicemi, zemi hrdou a přátelskou. Tato bohatá a úrodná země skrývá nejstarší pozůstatky moderního člověka, které kdy byly nalezeny mimo Afriku, jejichž stáří bylo datováno na zhruba 2 miliony let. Gruzie má úžasnou historii: počínaje těmito pravěkými obyvateli, kteří žili ve stínu mohutných kavkazských hor, přes starověké řecké mýty o Argonautech a hledání Zlatého rouna, římské krále a královny, kteří ve čtvrtém století našeho letopočtu obrátili Gruzii na křesťanskou víru, až po naše, 21. století. Navštívíte-li tuto zemi, budete překvapeni jejími památkami, nasajete zvuky úžasného divadla a hudby, vůně a chutě jídel a vín, vychutnáte krásu umění. Z Gruzie si odvezete ve svém fotoaparátu množství záběrů nejrůznějších krajinných scenérií a v paměti Vám zůstanou jedinečná umělecká díla, starobylé tradice, kultura, kavkazské hory, unikátní lázně a národních parky.

Co vás čeká na cestě 

 • Krasná příroda Kavkazu - nejvyšší vrcholy, ledovce, vodopády, alpské louky
 • Mnoho starobylích kostelů a pevností
 • Bohatá vinařská tradici
 • Země známá svou neobvyklou kuchyní a výjimečnou pohostinností
 • Moderní a zároveň starověká země

Krátce o cestě:

 • Počet lidí ve skupině – min. 4, max. 20
 • Trasa: Tbilisi– Ananuri – Kazbegi – Gudauri – Gori – Uplisciche – Boržomi – Bakuriani – Vardzia – Chertvisi – Rabat – Boržomi – Bakuriani – Mccheta – Džvari – Tbilisi – Telavi – Cinandali – Nekresi – Kindzmarauli – Tbilisi

Program:

Den 1 Odlet z Prahy do Tbilisi.

Odlet z Prahy do Tbilisi.

Den 2 Přílet do Tbilisi.

Setkání na letišti, transfer do hotelu. Ubytování v hotelu a odpočinek. Přenocování v hotelu v Tbilisi.

Den 3 Tbilisi

Snídaně. Prohlídka města: kostel Metechi na návrší, výhled na řeku Kura, Narikala, katedrální chrám Sioni, Stará synagogu, kostel Ančischati, Ná- rodní muzeum Gruzie**, Trojický chrám, ulice a historické budovy starého Tbilisi, prospekt Rustaveli. Večeře v restauraci, kde ochutnáte tradiční gruzínská vína a delikatesy. Přenocování v hotelu v Tbilisi.

Den 4 Vydáme se z Tbilisi po gruzínské vojenské silnici do Kazbegi

Snídaně. Návštěva paláci Ananuri. Cestou budeme míjet překrásnou Žinvalskou vodní rezervaci. Ohromující jízda z Gudauri podél řeky Tergi nás přivede do vesnice Stěpancminda (Kazbegi) na úpatí nejvyššího kavkazského ledovce – hory Kazbek (5 047 m). Výlet terénním vozem s náhonem 4x4 do Gergetského kostela Nejsvětější Trojice**. Kaňon na gruzínsko-ruské hranici. Zpět po gruzínské vojenské silnici do lyžařského střediska Gudauri (32 km). Přenocování v hotelu v Gudauri. Kilometráž (154 km + 32 km) za den.

Den 5 Odjíždíme do Gori

Snídaně. Prohlídka centra města, návštěva muzea Josifa Stalina v Gori**. Následuje návštěva Uplisciche** – úžasného jeskynního města. Přejezd do Boržomi. Závěr denní exkurze je věnován Bakuriani. Přenocování v hotelu v Bakuriani. Kilometráž 316 km za den.

Den 6 Odjezd z hotelu

Snídaně v hotelu. 

Exkurze po Buchaře: mauzoleum Samanidů, hrob Čašma Ajub, komplex Bolo-Chauz, starobylá pevnost Ark, komplex Poj-Kaljan, Madrasa Abdulaziz-Chána, Medresa Koš, medresa Ulugbeku.

Snídaně. Návštěva unikátního jeskynního Kláštera Vardzia**. Pevnost Chertvisi. Přejezd do Achalciche s pevností Rabat – prastarého centra katolicismu v Gruzii. Uvidíme pravoslavný kostel Svaté Mariny, katolický kostel a klášter sester benediktinek, synagogu a arménský kostel. Návrat do Boržomi. Procházka nočním lázeňským městem. Přenocování v hotelu v Bakuriani. Kilometráž 280 km za den.

Den 7 Odjezd z hotelu

Snídaně. Výlet do Mcchety – staro - bylého hlavního města Gruzie, s jeho slavným klášte - rem Džvari. Historické památky Mcchety jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Návrat do Tbilisi, volný čas, možnost nakupování. Závěrečný ve - čer: tradiční gruzínské víno a kuchyně doprovázené souborem gruzínské lidové hudby v nejlepší restau - raci v Tbilisi. Přenocování v hotelu v Tbilisi. Kilometráž 186 km za den.

Den 8 Odjezd z hotelu. Telavi – prohlídka města

Snídaně. Muzeum – dům Čavčavadze v Cinandali**. Degusta - ce gruzínských vín v legendární vinotéce**. Návštěva Nekresi. Kindzmarauli – setkání s vinařem v Kindzma - rauli Marani, návštěva vinných sklípků, degustace vín**. Ve večerních hodinách Vás zveme k návštěvě tbiliských sirných koupelí. Přenocování v hotelu v Tbili - si. Kilometráž 268 km za den.

Den 9 Odlet do Prahy

Transfer na letiště Tbilisi (04:30 ráno).

Cena 2019 zahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha – Tbilisi – Praha vč.tax a letišt - ních poplatků (cena letenky vychází z optimální knihova - cí třídy)
 • transfery z letiště do hotelu a z hotelu na letiště
 • veškeré transfery v rámci programu
 • prohlídky dle programu
 • průvodce mluvící rusky nebo anglicky
 • stravování – snídaně
 • Ubytování ve standartních dvoulůžkových pokojích:
  4 noci ve 3* – 4* hotelu v Tbilisi
  2 noci ve 4* hotelu v Bakuriani
  1 noc ve 4* hotelu v Gudauri
 • zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999


Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění. 
 • ** Vstupné
  - Tbilisi Národní muzeum Gruzie – 5 lari
  - Muzeum Stalinův dům v Gori – 15 lari
  - Uplisciche – 3 lari
  - Vardzia – 3 lari
  - Zámek Rabat a muzeum – 10 lari
  - Muzeum – dům Čavčavadze v Cinandali, degustace vín – 20 lari
  - Kindzmarauli – setkání s vinařem v Kindzmarauli Marani, degustace vín – 45 lari
 • výlet autem do Gergeti (Kazbegi) – 15 lari
 • vstupenky do Sirovodíkové koupele v Tbilisi
 • Možnost prodloužení pobytu po příletu nebo před odletem:
 • alkoholické nápoje
 • spropitné
 • stravování (kromě snídaní)
Poznávací zájezdy
Délka 9 dní / 8 nocí
Počet lidí Min – 1, Max - 12
Náročnost Nenáročný
Trasa Tbilisi– Ananuri – Kazbegi – Gudauri – Gori – Uplisciche – Boržomi – Bakuriani – Vardzia – Chertvisi – Rabat – Boržomi – Bakuriani – Mccheta – Džvari – Tbilisi – Telavi – Cinandali – Nekresi – Kindzmarauli – Tbilisi

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý