Muzea a kultura

  • Evrovíkend
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Přestavíme Vám i za tu krátkou chvíli mnoho tváří St.Petersburgu. Severní Palmyra – takhle poeticky je St.Petersburg nazýván při srovnání s Palmyrou – městem legendární krásy. St. Petersburg byl založen v roce 1703 a má zajímavou historii carského a kultulního hlavního města Ruska.
od 22 300 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 5 dny
Pokračujte
  • Evrovíkend
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Moskva se vůbec nepodobá severní metropolis St. Petersburgu – zde je vše chno jinak: v historickém centru není vidět evropský vliv a motivy, město doslova dýchá historií ruského státu. Středověké hlavní město, v nedávné minulosti hlavní město SSSR . Moskva je dnes moderním centrem země. Pečlivě dohlíží na zachování historie a pokouší se i o její obnovení, ale dynamicky mění svůj vzhled.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 4 dny
Pokračujte
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 9.8/10
Tento zajímavý kulturně-poznávací zájezd Vás seznámí s kulturou a historií Uzbekistánu, celosvětově proslulým svými prastarými památkami měst Samarkand, Buchara, Chiva. V těchto městech se do dnešních dnů zachovaly stopy Alexandra Makedonského, Čingischána, obchodních karavan Hedvábné stezky a legendární postavy dávných dob, turkického vojevůdce a krutého dobyvatele Tamerlána.
od 34 570 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Muzea a kultura

Kultura národů Ruska

Rusko je mnohonárodnostním státem. V Ruské federaci žije kromě ruské populace, která představuje více než 80 procent obyvatel, dalších 180 ostatních národností. Jistě jsou ovlivněny ruskojazyčnou kulturou, ale kulturní dědictví všech národů hraje důležitou roli v rozvoji kultury celé země. Na cestách můžete poznat kulturu, život a tradice různých národů obývajících Rusko.

Muzea Ruska

Nejbohatší muzejní sbírky se nacházejí ve dvou hlavních městech - Moskvě a Petrohradu. V první řadě – Treťjakovská  galerie, jinak Treťjakovská státní galerie, která nabízí ucelenou kolekci ruského umění.  Zadruhé Kremelský palác  s devíti muzei včetně známé zbrojnice.

Kdo neslyšel o Kunstkamere - možná jednom z nejznámějších muzeí Petrohradu, založeného Petrem Velikým? A o Ermitáži? Katedrále svatého Izáka? Petropavlovské pevnosti? Jistě názvy muzeí severního hlavního města znají naprosto všichni.

Nedávno se v Rusku, tak jako v Evropě,  začala držet  tradice "Muzejní noci". Každý rok se tato akce koná v noci z 19. na 20. května.

Průměrná cena vstupenky v těchto muzeích je 200-300 rublů, v regionech je vstupné levnější o 20 rublů. Určité výhody mají žáci, studenti a důchodci. Obvyklá otevírací doba ruských muzeí je denně kromě pondělí od 09:00 do 20:00.

Оpera. Balet. Filharmonie.

Hudba je mezinárodní. Jistě nejznámější divadla opery a baletu v Rusku se nachází v Moskvě- Balšoj těátr a v Petrohradu - Mariinské divadlo. A v nich září při svých vystoupeních hvězdy světové opery a baletu.

Ale i v mnoha dalších městech Ruska má hudba silnou tradici. Věhlas opery a baletu v Jekatěrinburgu, Permu, Novosibirsku, Kazani,  jsou známé daleko za hranicemi Ruska. Večer v divadle nebo filharmonický koncert nepochybně ozdobí cestu každé osobě, která má zájem o umění.

Cirkus.

Circus – znamená vždy svátek a dobrou náladu. Ruský stálý cirkus byl nejprve postaven bratry Nikitinovými  v srpnu 1873 v Saratově. Dodnes je považován za jeden z nejlepších v Rusku. Které zábavní zařízení milují děti stejně jako jejich rodiče? Samozřejmě, že je to cirkus. Zábavní klauni, akrobaté, kouzelníci, kejklíři, vystoupení se cvičenými zvířaty - to vše vede k radosti návštěvníků.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.