Samarkand

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 9.8/10
Tento zajímavý kulturně-poznávací zájezd Vás seznámí s kulturou a historií Uzbekistánu, celosvětově proslulým svými prastarými památkami měst Samarkand, Buchara, Chiva. V těchto městech se do dnešních dnů zachovaly stopy Alexandra Makedonského, Čingischána, obchodních karavan Hedvábné stezky a legendární postavy dávných dob, turkického vojevůdce a krutého dobyvatele Tamerlána.
od 34 570 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Samarkand

Jedno z nejslavnějších měst Uzbekistánu, Samarkand, má za sebou více než 2750 let bohaté historie. Starověký Afrosiab, Marakanda, Samarkand – to všechno jsou různé názvy jednoho velkého města. Samarkand je, jak se sluší na hlavní město obrovské Tamerlánovy říše, prostě velkolepý. Grandiózní náměstí Registan se již dávno stalo hlavní pamětihodností města, ale jsou zde i další: mauzoleum Gur-Emir, mešita Bibi-Chanum, mešita Chazrat-Chyzr, komplex Šachi-Zinda, Ulugbekova observatoř a celá řada dalších významných architektonických a historických památek.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.