Buchara

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 9.8/10
Tento zajímavý kulturně-poznávací zájezd Vás seznámí s kulturou a historií Uzbekistánu, celosvětově proslulým svými prastarými památkami měst Samarkand, Buchara, Chiva. V těchto městech se do dnešních dnů zachovaly stopy Alexandra Makedonského, Čingischána, obchodních karavan Hedvábné stezky a legendární postavy dávných dob, turkického vojevůdce a krutého dobyvatele Tamerlána.
od 34 570 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Buchara

Buchoro-i-Šarif «posvátná a vznešená Buchara» je jedním z nejznámějších měst Uzbekistánu, kterým procházela slavná Hedvábná stezka. Buchara je jedním z hlavních středisek islámu, a to nejen ve Střední Asii, ale v celém  muslimském světě. Ve středověku se na území Buchary nacházelo více než 350 mešit a 80 madras, z nichž  mnohé se v dobrém stavu zachovaly až do našich dnů. Kromě rozsáhlých komplexů, madras, mešit, a slavného  minaretu Kaljan se v Buchaře dokonale zachovala středověká pevnost Ark, fungující středověké lázně a kopulemi krytá tržiště – celkem více než 140 architektonických památek!

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.